Гоблин организира Хартстоун “Fireside Tavern Brawl Special Event”

Гоблин друштвени игри повторно ги поканува сите Хартстоун љубители на евент каде што ќе можат да се соберат,дружат,запознаат и натпреваруваат меѓу себе и да креираат нови пријателства и да делат незабoравни заеднички искуства! Fireside Tavern Brawl Special Event! Дојдете да се дружиме и забавуваме!

 

http://www.goblingames.com.mk/

 

На 30 септември не очекува специјален Хартстоун евент каков досега не сме имале кај нас!

Сите заедно ќе имаме единствена можност во живо да ги бодриме членовите на нашиот тим, кој токму тогаш во Гоблин ќе игра на интернационалниот онлајн турнир – Fireside Gathering Brawl!!! На турнирот на кој ќе учествуваат преку 20 тимови (таверни) од цела Европа, нашите стратези Давид Стојановски, Андреј Иванов и Иван Џајков ќе се натпреваруваат за вредни награди, сместени во една од просториите во Гоблин, а од настанот ќе може да следиме и стрим во живо!

Во исто време, вие ќе учествувате на нашиот турнир, на кој покрај вредните награди, заеднички ќе можe за првпат кај нас да бидете дел од новиот вид на Tavern Brawl, кој Близард го формираше ексклузивно за Fireside Gathering турнири и тоа сите заедно ќе се бориме против The Lich King https://goo.gl/5nw13f !!!

Ова е првиот Хартстоун реид во историјата во кој сите играчи ќе се обидат заедно да го победат Лич деди!

И сето ова за само 100 денари!!! :O :O :O

*FIRESIDE TAVERN BRAWL SPECIAL EVENT*

Време: 30 септември, сабота, 14:00 ч.

Формат: Стандард (4-5 кола по швајцарски систем со Топ 4)

Број на декови: 2 – по еден од две различни класи.
Победник: Во две добиени, по една победа со двата дека.

Пријавување: Испратете ме, презиме и бетл таг на contact@goblingames.com.mk

ВАЖНО: Секој доаѓа со своја машина (лаптоп, таблет, мобилен)

Учество: 100 ден.

Награди:
1 место: 40 % store credit од вкупното учество + Lil’ Hogger!
2 место: 20 % store credit од вкупното учество
3 место: 10 % store credit од вкупното учество
4 место: 10 % store credit од вкупното учество
+ многу награди по случаен избор!

***ПРАВИЛА НА ЛИГАТА***

1. Секој учесник на турнир од лигата ќе добие по 3 бода (доколку учествува на пр. на 3 турнири, тоа се вкупно 9 бода).
2. Секоја победа носи по 1 бод, победи во плејофот (Топ 4) не се бодуваат.
3. На крајот на првата сезона (кон крајот на годината) најдобрите 8 играчи кои ќе имаат собрано најмногу бодови во текот на сезоната ќе играат на финален Топ 8 турнир со вредни Hearthstone награди!
4. Турнири од лигата се одржуваат отприлика по еднаш месечно во Гоблин.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *